27 березня – Венедикта (Скотарське)

Венедикта це дата вшанування пам’яті преподобного Венедикта Нурсійського, ігумена. Назва «Скотарське» свято отримало на честь домашньої худоби, у якої до цього терміну відбувається зміна шерсті й підшерстка.

Венедикта або скотарське свято, в цей день на Русі було заведено обходити худобу та інших домашніх тварин, оскільки саме в цей період їх турбувала весняна линька.

Прославився преподобний Венедикт написаним статутом, який пізніше застосовували у багатьох монастирях. Крім того, він володів силою чудотворення і прозріння. Здійснив багато богоугодних справ.

Венедикта

Венедикта – традиції та обряди

В цей день доглядають за худобою і домашніми тваринами. До цього часу у них починається весняна линька. Тварин чистять, скребуть, вичісують, миють. Місця їх утримання також не залишаються без уваги. Стайні, хліви, сараї, будки приводять в порядок. Міняють підстилку, прибирають стару солому, бруд і гній.

Проводять різні обряди і ритуали, читають охоронні заговори. Вони допомагають уберегти тварин від пристріту і хворі.

27 березня прийнято молитися про настання миру на рідній землі.

Прикмети на Венедикта

Грім в цей день – рік буде врожайним і родючим.
Якщо 27 березня мороз, значить, він протримається ще сім днів.
Корова погано подоїлась, значить, скоро погода погіршиться.
Гучне кудкудакання курей – до сімейної сварки.
Не можна полювати, брати в руки зброю, колоти дрова і точити ножі – це до нещастя.
Вважається, що на Венедиктів день збільшується вплив потойбічного світу на людей. Тому рекомендується не дивитися в дзеркала протягом всього дня.