3 квітня – Якова

У народі на Якова особлива увага присвячувалась свійським птахам. Святий Яків був дуже побожним юнаком, згодом він вступив до монастиря. Там Яків відзначався духом молитви й постійного впокорення. Невдовзі його висвятили на священика, а потім на єпископа.

Коли за імператора Костянтина Копроніма почалося переслідування християн за вшанування святих образів, то багато лиха зазнав і Яків. Його били так, що весь хребет і груди були одною суцільною раною, морили в темниці голодом.

Починаючи із цього часу, святи Яків здійснив багато чудес і подвигів. Започатковане паломництво до місця, де було знайдено мощі Якова – місця, що мало велику магічну силу. Через багато років на місці, де знайшли святі мощі, збудували капличку, відзначаючи таким чином велике диво, яке сталося. Прочани добираються туди, щоб доторкнутися, до святині та взяти частку чудотворної сили із собою.

Якова – традиції та прикмети

Якова

У народі вважається,що цьго дня гуси, кури, качки – усі прямують до гнізда. І коли на Яків день посадити свійську птицю висаджувати яйця, то всі вони благополучно вилупляться та жодне курча, каченя чи гусеня не помре.