Історія одомашнювання свійської курки

Одомашнювання свійської курки – кури починають свій родовід від давнього пташиного роду куроподібних. Вважається, що всі свійські види походять від одного предка – банківського півня, аборигена вологих лісів Південно-Східної Азії.

Але точний час цього визначного факту невідомий. Невідомо також, яким чином відбулося їх поширення по всіх країнах і континентах, де нині розводять курей.

Одомашнювання свійської курки
Усі кури – переважно наземні птахи, майже не літають, і їх легко спіймати, майже не літають, і їх легко спіймати. Можливо, це було однією з причин, через яку людина зацікавилася ними, але не єдиною. Чудове м’ясо курячих, зручність утримання й годівлі немовби спеціально були вигадані природою для забезпечення людей високоякісним, дієтичним харчовим продуктом. Здавна курячим бульйоном лікували ослаблених і хворих, додавали сил виснаженим і пораненим.

Одомашнювання свійської курки

XXI століття курка зустріла чи з не найбільшою чисельністю з поміж усіх свійських тварин. Але спалахнула пошесть «пташиного грипу». В Азії та Європі підозрюваних в інфікуванні курей знищували у величезних кількостях.

Свійська курка

Поголів’я курей у багатьох регіонах і навіть країнах і навіть країнах катастрофічно скоротилося – настільки знизилася потреба в м’ясі та яйцях. Причина такого зниження полягла в тому, що переляканий і занадто урбанізований мешканець наших міст почав боятися цих продуктів.

Наука вже стала на захист курки й створила ефективні методи її порятунку від грипу. Сучасна вакцинація дозволяє не тільки гарантувати курям здоров’я, але й забезпечити надходження на ринок абсолютно безпечної та корисної для людини продукції.