Конституція й екстер’єр свійської курки

Конституція й екстер’єр свійської курки: як і решту сільськогосподарських тварин, курку оцінюють за конституцією — її фізичною міцністю, а також за екстер’єром — зовнішніми показниками птаха.

Конституція й екстер’єр свійської курки

Для практиків особливо важливим є екстер’єр, тому що він дозволяє швидко й порівняно точно оцінити стан здоров’я та продуктивний потенціал птаха. Кури й у дикій природі відомі своєю гарною зовнішністю, а вже про породи, виведені людиною, годі й говорити — серед них є справжні красені.

Такі декоративні породи, створені в різні часи й у різних країнах. При описі порід курей, їхнього екстер’єру використовується спеціальна термінологія, що характеризує їх.

Конституція свійської курки

Оскільки однією з найважливіших характеристик курки несучих порід є їхня яєчна продуктивність, для визначення цього параметру напрацьовано систему оцінювання екстер’єрних характеристик. Робити висновки дозволяє розташування лобкових кісток курки.

Конституція й екстер’єр свійської курки несучки

Гарна несучка виглядає бадьорою та жвавою, активно з’їдає корм. Пігментація райдужної оболонки, лусочок на ногах, гребінця та сережок у неї яскрава, соковита. У високопродуктивних птахів округлий, великий живіт, прямі, широко поставлені ноги. Важливо, щоб живіт був м’яким на дотик: твердий — ознака низької несучості.

Породи домашніх кур

Показником гарної несучості також є характер оперення лицьової частини голови: слабке її обростання, а також нерозвинені надбрівні дуги вказують на те, що курка належить до несучих порід. Як уже зазначалося, спостереження за характером линяння багато чого підкаже про продуктивність. Оперення в добре розвиненого й високопродуктивного птаха блискуче, міцне.

Проте до осені високопродуктивні птахи можуть виглядати гірше за поганих несучок. У них бліда пігментація, вони трохи затримуються з линянням, починаючи змінювати пір’я пізніше за інших птахів. Причина полягає в тому, що занадто багато сил було витрачено на виробництво яєць.

Конституція курей

На проходження такого складного фізіологічного процесу, як зміна пір’я, курці доводиться накопичувати сили знову. Важливо це врахувати при відборі курей для племінної роботи, щоб не вибракувати гарну несучку.

Курей за характером отримуваного продукту поділяють на породи яєчного напрямку, м’ясо-яєчні та м’ясні.