Саджання дерев та саджанців у квітні

Садження дерев – квітень найкращий час для саджання дерев і чагарників.
Плодові дерева та ягідні кущі можна висаджувати навесні й восени.

Кращий результат одержують при весняній посадці яблуні, груші, сливи, вишні та черешні, а смородини, аґрусу і малини – при осінній. Причому восени висаджувати ягідні чагарники треба до замерзання ґрунту. Дерева восени також саджають до замерзання ґрунту, а навесні – до розпускання бруньок.

Саджання дерев

Обприскування дерев у квітні

У квітні проводять профілактичне обприскування (обмивання) дерев і кущів проти шкідників та хвороб.

Саджання дерев та садові турботи у квітні

Ремонтують або купують новий садовий інвентар. Упорядковують садові доріжки. Ремонтують і фарбують палісадник, садовий будиночок.

Вносять органічні й мінеральні добрива, обробляють ґрунт на пристовбурних кругах. У цьому місяці вносять гербіциди (хімічні препарати, що знищують бур’янисті рослини).

Садові роботи у квітні

Саджання дерев та зберігання саджанців

Посадковий матеріал у розплідниках реалізують восени. Саджанці, які придбали для весняної посадки, садівники зберігають узимку, глибоко прикопавши їх у ґрунту у похилому положенні, верхівками на південь.

Незадовго до посадки саджанці обережно викопують із землі, перевіряють, чи не підгнило коріння, чи не пошкодили їх миші.

Підгнилі корені обрізають, рани на стовбурі зафарбовують або замазують садовою замазкою, саджанці знову тимчасово прикопують у ґрунт і копають посадкові ями. Підсохлі саджанці перед посадкою занурюють у воду 1-2 доби.